Εγγραφές στην Α’ δημοτικού

Για το σχολικό έτος 2024 – 2025 στην Α΄ τάξη του Δημοτικού εγγράφονται μαθητές και μαθήτριες οι οποίοι γεννήθηκαν το έτος 2018.

ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ

• Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή/τριας  (το έντυπο διατίθεται εδώ και πρέπει να κατατεθεί το αργότερο έως τέλος Σεπτεμβρίου).
  • Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του/της μαθητή/τριας ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν όλα τα εμβόλια που προβλέπονται και είναι ενταγμένα στο Εθνικό Πρόγραμμα Εμβολιασμών.
  • Βεβαίωση παρακολούθησης Νηπιαγωγείου, η οποία μπορεί να εκδοθεί και ηλεκτρονικά από τη σελίδα gov.gr.
  • Λογαριασμός Ρεύματος, Ύδρευσης ή έγγραφο από το πληροφοριακό σύστημα TaxisNet από το οποίο να διαπιστώνεται η μόνιμη κατοικία του/της μαθητή/τριας.
  • Αίτηση Εγγραφής (παρέχεται από το σχολείο)

Εγγραφές γίνονται καθημερινά  από 01/03 έως και 20/03 και ώρα 10.00 π.μ. έως 11.30 π.μ.